°C

Nowa rzeczywistość w Wydziale Komunikacji

Fot.: P. Kuśnierz
 

Zapisy przez internet i kilka tygodni czekania - tak obecnie wygląda załatwienie urzędowych spraw w zielonogórskim Wydziale Komunikacji.

Nowy tryb pracy urzędu spowodowany jest zasadami sanitarnym wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa. Jeśli chcemy między innymi przerejestrować, zarejestrować samochód czy odebrać jego dowód rejestracyjny, musimy online wybrać dogodny termin wraz z godziną wizyty w urzędzie. Mówi Mirosław Holak, naczelnik wydziału komunikacji w zielonogórskim magistracie:

Długi czas oczekiwania spowodowany jest, dużym zainteresowaniem. Jeśli chcemy zachować zasady sanitarne, musi to tak wyglądać – dodaje Mirosław Holak:

Z kolei zielonogórzanie w rozmowie z nami mówili, że nowy system jest sprawniejszy. Ich zdaniem jest to dużo lepsze rozwiązanie niż stanie od wczesnych godzin rannych w kolejce, która nie gwarantowała załatwienia jakiejkolwiek sprawy:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku