°C

Dofinansowanie budowy kąpieliska w Ochli w programie sesji Rady Miasta

Ochla2020.pl
 

Jutro odbędzie się kolejna już XXIX sesja Rady Miasta Zielona Góra . Ze względu  na epidemię obrady odbędą się tak jak poprzednie w Trybie zdalnym  W porządku obrad znalazło się 14 uchwał oświatowych, finansowych,  dotyczących zagospodarowania przestrzennego. Będzie  informacja prezydenta o przebiegu wykonania budżetu  w pierwszym półroczu 2020 r i kształtowaniu się wieloletnich prognoz finansowych. W programie znalazły się sprawozdania m.in. policji, straży miejskiej  i Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Wiele miejsca radni poświęcą  dofinansowaniu budowy kąpieliska w Ochli.

W uchwale budżetowej znalazł się zapis dotyczący zwiększenia budżetu miasta na ten cel w związku z otrzymaniem środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 15 mln. 883 tysięcy złotych mówił dziś w programie Miejski Punkt Widzenia Piotr Barczak – przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra, z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość,

Filip Gryko – przewodniczący klubu radnych Zielona Razem cieszy się z inwestycji jednak jak podkreśla koszt inwestycji to ok 40 mln zł., a przyznane ponad 15 mln zł starczy jedynie na  prace przygotowawcze:   

Zdaniem Marcina Pabierowskiego,  przewodniczącego  klubu radnych Koalicji Obywatelskiej przewidywany termin zakończenia inwestycji to ok. 2 lat:

Początek sesji godz. 12.00

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku