°C

Falubaz rozjechany w Lesznie! Zielonogórzanom pozostaje walka o brąz

fot. Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy RM Solaru Falubazu Zielona Góra fatalnie zaprezentowali się przeciwko Fogo Unii w Lesznie, w rewanżowym meczu półfinałowym play off PGE Ekstraligi. Leszczynienie zwyciężyli 57:33 i awansowali do wielkiego finału, a zielonogórzanom pozostaje walka o brązowy medal.

Przypomnijmy, że przy W69 Falubaz przegrał 44:46.

W składzie zielonogórskiej drużynie znalazło się dwóch debiutantów. Pod nr 1 Antonio Lindbaecka zastąpił gość – Australijczyk Rohan Tungate, a pod nr 8 młody Czech, Jan Kvech.

Pierwszy bieg rozpoczął się dość obiecująco, jednak ostatecznie podwójnie zwyciężyli miejscowi. Wygrał Emil Sajfudinow, a na trasie dość szybko obu jeźdźców Falubazu – Michaela Jepsena Jensena oraz Tungate’a minął Bartosz Smektała.

Wyścig młodzieżowców na remis. Triumfował Dominik Kubera, a tuż za nim na mecie zameldowali się dwaj zielonogórzanie – Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak. Stawkę zamknął Szymon Szlauderbach. Remis 3:3, a w meczu Unia prowadziła 8:4.

Trzecia gonitwa to drugie podwójne zwycięstwo miejscowych. Para: Piotr Pawlicki-Jaimon Lindsey nie dała szans mocnej zielonogórskiej parze: Martin Vaculik-Patryk Dudek. Przewaga Unii wzrosła do ośmiu „oczek” – 13:8.

Zielonogórzanom zaczęła się oddalać szansa na korzystny rezultat w Lesznie. Po czterech biegach leszczynianie prowadzili już 17:7, po tym jak wygrali 4:2. Zwyciężył Janusz Kołodziej, za nim Piotr Protasiewicz, Szlauderbach, a stawkę zamknął Krakowiak.

Piąty bieg to kolejne 5:1 dla Unii. Wygrał Smektała przed Lindsey’em, punkcik wywalczył Jensen, a ostatni był Protasiewicz. Zanosiło się na nokaut miejscowych, bo leszczynianie prowadzili już 22:8. Tymczasem w Lesznie padał deszcz.

Szósty wyścig na remis. Triumfował Pawlicki, za nim zielonogórzanie – Tungate i Vaculik, a ostatni przyjechał Kubera. Było 25:11.

W siódmej gonitwie gospodarze wyprowadzili kolejny, silny cios. Sajfutdinow z Kołodziejem przywieźli za plecami Dudka i Tondera. Unia prowadziła już różnicą aż 18 punktów – 30:12. Falubaz praktycznie nie istniał tego dnia w Lesznie.

Kolejne dwa biegu na remis. W ósmym wygrał Pawlicki, przed Jensenem, Protasiewiczem i Szlauderbachem. Było 33:15. Natomiast dziewiąty wyścig wygrał Sajfutdinow, za nim Vaculik, Tungate oraz Kołodziej. Unia prowadziła 36:18.

Dziesiąty bieg to kolejne podwójne zwycięstwo miejscowych, którzy prowadzili już 41:19. Zwyciężyła para Lidsey-Smektała. Trzeci był Krakowiak, a ostatni słabo dysponowany tego dnia Dudek. Falubaz walczył już w Lesznie tylko o honor.

W jedenastej gonitwie dopiero pierwsze biegowe zwycięstwo dla Falubazu odniósł Protasiewicz. Jednak ostatni przyjechał Tungate, więc mieliśmy zaledwie remis. Drugi przyjechał Sajfutdinow, a trzeci Lidsey. Było 44:22, więc Unia oficjalnie zameldowała się już w wielkim finale, a Falubazowi pozostała walka o brąz.

Dwunasty bieg także na remis. Wygrał Vaculik, przed Smektałą, Kuberą i Tonderem. Unia prowadziła 47:25.

Trzynasta gonitwa to podwójne zwycięstwo miejscowych. Triumfował Pawlicki, przed swoim klubowym kolegą Kołodziejem, a za ich plecami zielonogórzanie – Jensen i Dudek.Bylo 52:26 i zapowiadało się na pogrom zielonogórzan…

W czternastym wyścigu znów lepsza była Unia – 4:2, która w całym meczu prowadziła 56:28. Wygrał Smektała, przed Jensenem, Kołodziejem i Tungate’m.

W ostatniej gonitwie menadżer leszczyńskiej drużyny zdecydował się desygnować do boju dwóch juniorów. Zielonogórzanie wygrali z nimi podwójnie. Konkretnie uczynił to Protasiewicz z Vaculikiem. Trzeci przyjechał Szlauderbach, a ostatni Kubera. Unia i tak zwyciężyła w całym meczu bardzo wysoko – 57:33.

Punkty dla Unii: Sajfutdinow 11, Kołodziej 8+2, Skektała 12+2, Lidsey 8+3, Pawlicki 12, Szlauderbach 2, Kubera 4+1.

Dla Falubazu: Tungte 3+1, Vaculik 9+2, Jensen 7, Protasiewicz 9+1, Dudek 1, Krakowiak 2+1, Tonder 2, Kvech ns.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku