°C

Europejskie stypendia dla najzdolniejszych

fot. Daniel Sawicki
 

Uczniowie klas 7 i 8 klas podstawowych oraz liceów mogą starać się o stypendia ufundowane z pieniędzy europejskich przez urząd marszałkowski. Program został dziś zaprezentowany w IV liceum ogólnokształcącego. Aby dostać pieniądze trzeba być prymusem.

Licealiści dostaną po 800 zł miesięcznie, płatne w dwóch ratach, natomiast uczniowie podstawówek po 600 zł miesięcznie. Na pieniądze mogą też liczyć nauczyciele. Za każdego ucznia dostaną po 1000 zł.

Wicemarszałek Lubuski Łukasz Porycki podkreśla, że średnia ocen, którą trzeba osiągnąć aby starać się o pieniądze to pond 5,33:

Agnieszka Makarska, dyrektorka LO IV zauważa, że wsparcie finansowe dla uczniów jest bardzo wysokie:

Książki, komputery, pomoce naukowe to najczęściej kupowane rzeczy ze środków stypendialnych – mówią uczniowie IV LO:

Wnioski, osobiście lub za pomocą poczty, składać można w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze oraz delegaturze urzędu marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. do 16 października.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku