°C

Na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala leży już 13 osób

Fot. Envato
 

13 osób hospitalizowanych na oddziale zakaźnym, jedna leżąca pod respiratorem na oddziale intensywnej opieki medycznej. Tak wygląda sytuacja w zielonogórskim szpitalu związana z COVID-19.

Dziś w regionie lubuskim odnotowano 23 przypadki zakażeń koronawirusem. Znaczny wzrost zakażeń w ostatnich dniach nie ma wpływu na funkcjonowanie oddziału zakaźnego. Jak poinformował nas Robert Kowalik z Biura Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sytuacja w szpitalu jest stabilna:

Szpital dysponuje 35 łóżkami na oddziale zakaźnym dla dorosłych oraz dziesięcioma łóżkami przeznaczonymi dla dzieci. Na OIOM-ie są trzy łóżka przeznaczone specjalnie dla osób z zakażeniem COVID-19.

Z kolei już w piątek koronawirusa rozpoznano u jednego z nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Od piątku szkoła przeszła w nauczanie zdalne i po konsultacji z SANEPIDEM taka sytuacja potrwa dwa tygodnie.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku