°C

Pożar ciężarówki na S3 w kierunku Zielonej Góry [WIDEO]

 

Po pożarze samochodu ciężarowego został wstrzymany ruch na jezdni w kierunku Zielonej Góry na odcinku trasy S3 między jej węzłami Nowa Sol-Zachód i Niedoradz w Lubuskiem. Policja zorganizowała objazd przez Nową Sól – poinformował PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10, na 207. kilometrze S3. Dla kierowców jadących w kierunku Zielonej Góry wyznaczono objazd przez Nową Sól – zjazd na węźle Nowa Sól-Zachód, bądź Nowa Sól-Południe i powrót na S3 na węźle Niedoradz. Utrudnienia z nim związane mogą potrwać około dwóch godzin.

Jak przekazał PAP oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Naczepa tira przewożącego łatwopalny komponent do produkcji styropianu zapaliła się od pękniętej opony. Kierowca zdążył na czas wyczepić ciągnik siodłowy i odjechać na bezpieczną odległość. Pożar został już opanowany. W akcji bierze udział pięć zastępów straży.

Mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska powiedziała PAP, że przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej było możliwe dzięki wzorowemu zachowaniu kierowców podróżujących S3, którzy utworzyli tzw. korytarz życia, którym pojazdy strażaków i policji mogły szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce pożaru.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku