°C

Prezydent: Cieszę się, że nadchodzi kompromis w ZP

Fot. PAP/Piotr Nowak
 

Cieszę się, że nadchodzi porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, że jest zdrowy rozsądek - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że kompromis ma to do siebie, że nikt nie dostaje wszystkiego tego, co by chciał i każdy musi trochę powściągnąć ambicje.

Prezydent, który w piątek kończy wizytę we Włoszech był proszony w TVP Info o komentarz do tego, co się dzieje obecnie w Zjednoczonej Prawicy.

W sobotę o godz. 12 w siedzibie PiS, jak poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, odbędzie się wspólne oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i szefa Porozumienia Jarosława Gowina.

„Cieszę się, że nadchodzi porozumienie, nie widzę w tej sytuacji absolutnie nic nadzwyczajnego, czy nienaturalnego” – powiedział prezydent, odnosząc się do sprawy.

Podkreślał, że Zjednoczona Prawica to nie jedno ugrupowanie, tylko trzy, z których – jak zaznaczył – PiS jest największe, ale pozostałe także się liczą w arytmetyce sejmowej. „Ale jak są trzy ugrupowania, są też ludzie, programy, spojrzenia, ambicje. Poza tym – współpraca trwa już pięć lat, w związku z powyższym jasną sprawą jest to, że jest trochę wzajemnych pretensji, zawiedzionych nadziei, zawiedzionych ambicji. Są też oczekiwania.” – zauważył Duda.

Prezydent podkreślił, że „kompromis ma to do siebie, że nikt nie dostaje wszystkiego tego, co by chciał, każdy musi się trochę ze swoimi ambicjami powściągnąć, każdy musi trochę ustąpić”. „Pewnie taki kompromis właśnie zostanie zawarty, pewnie nikt nie będzie zachwycony, ale co najważniejsze, będzie nadal trwał rząd, będzie trwała większość parlamentarna po to, by prowadzić polskie sprawy” – powiedział.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku