°C

Miasto szykuje zmiany w noclegowni

fot. M. Czechowska
 

Miasto planuje zmienić zasady funkcjonowania noclegowni dla osób bezdomnych. Stosowna uchwała ma stanąć wkrótce na radzie miasta, ale już dziś osoby przebywające w placówce oraz personel obawiają się zmian.

Swój niepokój w tej sprawie wyrazili już m.in. pracownicy, którzy do urzędu miasta oraz radnych napisali list w sprawie noclegowni. Franciszek Feliga pracuje jako opiekun osób bezdomnych. Mężczyzna uważa, że cała sprawa jest załatwiana za plecami pracowników, którzy obawiają się, mogą stracić pracę:

O sprawie udało nam się porozmawiać z Wioletą Haręźlak, dyrektorką Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra, która potwierdziła, że miasto planuje zmiany, ale jednocześnie zapewniła, że pracownicy noclegowni nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy.

Wioleta Haręźlak podkreśliła również, że miasto chciałoby, aby noclegownia stała się miejscem, w którym korzystające z niej osoby będą mogły liczyć na szerszą pomoc, niż otrzymują obecnie:

Piotr Barczak zauważa, że w mieście jest wiele organizacji, które zajmują się pomocą osobom bezdomnym i jego zdaniem mogłyby one podjąć się prowadzenia noclegowni.

Piotr Barczak zwrócił jednak uwagę, że najważniejsi w całej sprawie są ludzie i bardzo ważne jest zapewnienie pewności pracy dla personelu i zadbanie, aby noclegownia stała się miejscem, w którym będzie odbywała się socjoterapia, mająca doprowadzić do wychodzenia z bezdomności:

Przypomnijmy, że jesień i zima są okresami, w których ilość osób korzystających z noclegowni drastycznie wzrasta.

Miasto szykuje zmiany w noclegowni Radio Zielona Góra 27 października 2020

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku