°C

Zielona Góra liderem w aktywacji bonów turystycznych w regionie

Polski Bon Turystyczny
 

Lubuszanie aktywowali już ponad 24, 2 tysiące  z przygotowanych dla nich ponad 105 tysięcy  bonów turystycznych, na łączną kwotę przeszło 20,1 mln. zł.

Najwięcej aktywowali mieszkańcy miasta Zielona Góra i powiatu zielonogórskiego – poinformowała rzeczniczka regionalna ZUS województwa lubuskiego Agata Muchowska.

Najmniejszym powodzeniem bon turystyczny cieszy się w powiecie wschowskim, gdzie do tej pory aktywowało go jedynie 719 osób na kwotę 683 tysięcy zł.

Pierwsze miejsce Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, a także drugie miejsce powiatu gorzowskiego  wynika z wielkości obszaru  i liczby mieszkańców,  uważa Agata Muchowska:

Agata Muchowska  przypomina, że  jeżeli ktoś nie zdążył skorzystać z bonu w minione wakacje to nic straconego.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Bon w wysokości 500 złotych przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek „500+”. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na PUE ZUS.

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku