°C

Kulisy pracy w Miejskim Stanowisku Kierowania

 

Mózg zielonogórskiej straży pożarnej – tak o Miejskim Stanowisku Kierowania mówią ogniowcy.

Placówka przy ulicy Kasprowicza to centrum informacyjne PSP w Zielonej Górze. To stąd strażacy otrzymują szczegółowe informacje m.in. o pożarach na terenie naszego regionu. Tłumaczy st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy PSP w Zielonej Górze:

Praca na stanowisku dyżurnego wymaga dużej odporności na stres. St. kpt. Szymon Zembrzuski pomógł ostatnio kobiecie, która zgubiła się w zielonogórskim lesie:

Dyspozytorzy codziennie muszą przekazywać zastępom straży pożarnej różne informacje, od wypadków drogowych, przez pożary po klęski żywiołowe. Dla młodszego ogniomistrza Klaudii Śnieżek najtrudniejszy dzień w pracy był wtedy, kiedy musiała przekazać informacje o tragicznym wypadku drogowym:

Miejskie Stanowisko Kierowania pełni jeszcze jedną ważną funkcję. W wyjątkowych sytuacjach pełni rolę Centrum Zarządzania Krzyzysowego. Tak było m.in. trzy lata temu, kiedy w Zieloną Górę uderzył orkan Ksawery.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku