°C

Dzień bez samochodu w Zielonej Górze

fot. daniel sawicki
 

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dziś obchodzimy doroczny Dzień bez samochodu. Użytkownicy wielu systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo, a nie jak zazwyczaj – pierwsze 20 minut. Akcja odbędzie się w wielu miastach Polski, m.in. w Zielonej Górze. 

Po upływie 60 minut opłata za korzystanie z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego będzie naliczana wg standardowych zasad, tłumaczy Paulina Wójcicka z Biura Prasowego Nextbike Polska:

 Zielona Góra jest miastem zielonej komunikacji i idealnie wpisuje się w ideę Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jesteśmy jedynym miastem w Lubuskiem posiadającym system roweru miejskiego, nie kryje dumy prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. 21 sierpnia minęły dwa lata funkcjonowania roweru miejskiego w Zielonej Górze:

Elektryczne autobusy także obchodziły niedawno swoje drugie urodziny. Pierwsze pojawiły się na ulicach Zielonej Góry 1 września 2018 r.  przypomina Barbara Langner dyrektor MZK i także zachęca do czynnego udziału w dniu bez samochodu :

Zielonogórzanie i jak się okazuje nie tylko oni chętnie korzystają z roweru miejskiego w naszym mieście, ale narzekają na wandali niszczących sprzęt:

Prezydent Kubicki nie przebierał w słowach oceniając osoby niszczące rowery miejskie:

W całej Polsce z rowerów miejskich korzysta ponad 2 miliony Polaków.  Można je wypożyczyć w 56 miastach i miejscowościach w których mieszka łącznie blisko 8 mln osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku