°C

Falubaz przegrywa, finał się oddalił…

foto: Jacek Białogłowy
 

Rm Solar Falubaz Zielona Góra przegrał pierwszy półfinał PGE Ekstraligi 44-46 z aktualnym mistrzem Polski i liderem tabeli Fogo Unią Leszno. Teraz przed obiema ekipami rewanż w Lesznie.

Goście znakomicie, bo podwójnymi zwycięstwami otworzyli i zamknęli pierwszą serię startów. W pozostałych mieliśmy remis i wygraną 4-2 Falubazu. Było więc 14-10 dla Fogo Unii.

Bieg piąty i szósty wygrał Falubaz (5-1 i 4-2) , dzięki czemu miał dwa punkty przewagi nad rywalem. Z biegu siódmego wykluczony został Martin Vaculik, który spowodował upadek Piotra Pawlickiego. Powtórka w składzie trzyosobowym, na przedzie Pawlicki, drugi Lindbaeck, a ostatni przyjechał Szymon Szlauderbach. Fogo Unia wygrała ten bieg 4-2 i doprowadziła do remisu po 21.

W kolejne fazie zawodów mieliśmy dwa remisy i jedno zwycięstwo 4-2 gości, którzy po dziesięciu wyścigach prowadzili 31-29.

Czwarta seria startów to genialne jazdy zawodników z Leszna. Bo dwunastu biegach Leszno wygrywało 40-32. Gonitwa trzynasta to momentami podwójne prowadzenie Falubazu, który jednak wygrał 4-2. Goście przed biegami nominowanymi prowadzili 42-36.

W gonitwie czternastej momentami było 5-1 dla Falubazu, ale parę Dudek/Vaculik wyprzedził Janusz Kołodziej i to on zgarnął komplet punktów. Był więc remis 3-3 i w zasadzie wszystko było pewne. To co nie udało się w biegu czternastym stało się kilka chwil później. Wyścig 15 gospodarze wygrali 5-1, ale cały mecz wygrała Fogo Unia Leszno 46-44.

Falubaz w niedzielę pojedzie w Lesznie, by tam rozegrać decydujące starcie o być, albo nie być w finale. W przypadku porażki zagra o miejsce trzecie z gorszym z pary Betard Sparta Wrocław/Moje Bermudy Stal Gorzów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku