°C

Koronawirus a zielonogórskie szkoły

Fot. Envato
 

Nowa rzeczywistość w zielonogórskich szkołach.

2 tygodnie temu uczniowie oraz nauczyciele wrócili do szkół po półrocznej przerwie związanej pandemią koronawirusa. Nowa rzeczywistość w nich wygląda różnie. W poniedziałek, w Zespole Edukacyjnym nr 6 w zielonogórskim Przylepie, u jednego z uczniów zostało wykryte zakażenie koronawirusem. Natychmiast zostały podjęte procedury na wypadek wykrycia zakażenia. Mówi Przemysław Grabiec, dyrektor placówki:

Kwarantannę odbywa także 3 nauczycieli tej szkoły.

Z kolei dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr. 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr. 1 w Zielonej Górze oceniają, że procedury wprowadzone w szkołach są restrykcyjne, ale skuteczne. Zdaniem obu dyrektorów, uczniowie z ich szkół dostosowali się do nowych procedur. Mówią dyrektor SP 1 Adam Szymczak i dyrektorka LO 1 Ewa Habich:

Natomiast zdaniem uczniów z LO 1, obowiązujące obostrzenia są dla nich uciążliwe ale da się do nich przyzwyczaić:

Więcej informacji na ten temat na rzg.pl 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku