°C

Od jutra remont ul. Zjednoczenia

Grafika: UM Zielona Góra
 

Jutro drogowcy wkroczą na ul. Zjednoczenia. Remontowany będzie odcinek od  ronda przy ul. Herberta do mniej więcej serwisu ogumienia przed wiaduktem. W ramach inwestycji m.in. wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz zjazdów. Zakres prac obejmuje też budowę nowej kanalizacji deszczowej i przebudowę oświetlenia.  To, jak zapowiadają urzędnicy, spowoduje na przykład wyłączenie Działkowej w pierwszym etapie robót.

Mówi Krzysztof Staniszewski z Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie:

W tym czasie zmotoryzowani będą poruszać się tylko jedną jezdnią, gdzie będzie czynny po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po dwóch miesiącach nastąpi zmiana:

Zwężenie do jednej jezdni czeka zmotoryzowanych też na remontowanym skrzyżowaniu Energetyków z Elektronową:

Remonty ulic Zjednoczenia i Energetyków mają zakończyć się w grudniu.

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Zjednoczenia i Działkowej autobusy MZK linii nr 10 i 39 będą kursowały zmienionymi trasami. Na czas objazdu zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków na ulicy Działkowej: „Kręta” (nr 479) oraz „Działkowa” (nr 480 i 481).

 

Od jutra remont ul. Zjednoczenia Radio Zielona Góra 28 września 2020

grafika: UM Zielona Góra

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku