°C

Złodziejki kosmetyków w rękach zielonogórskiej policji

policja
 

Zielonogórscy policjanci zidentyfikowali i zatrzymali dwie kobiety, które w drogeriach w mieście ukradły kosmetyki o wartości ponad 2.800 zł. Podejrzane przyznały się do winy, zgodziły na poniesienie kary, której wysokość uzgodniły z prokuratorem – poinformowała Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży złożyły dwie duże drogerie z Zielonej Góry. Złodziejki udało się rozpoznać dzięki zapisom  z monitoringu zabezpieczonych w sklepach.  

Policjanci  zatrzymali   21-latkę i 17-latkę, a po przeszukaniu odnaleźli większość skradzionego towaru. Młode zielonogórzanki po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie w Komisariacie II Policji usłyszały zarzuty. Obie przyznały się do winy i złożyły wyjaśnienia. Podejrzane uzgodniły z prokuratorem karę 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne przez 30 godzin w miesiącu. Kobiety mają także obowiązek naprawienia szkód – czyli muszą zapłacić za kosmetyki, które nie mogły być do sklepów zwrócone i przeznaczone do sprzedaży.
Część odzyskanych i nie uszkodzonych kosmetyków wróciła do sklepów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Złodziejki kosmetyków w rękach zielonogórskiej policji Radio Zielona Góra 28 września 2020Złodziejki kosmetyków w rękach zielonogórskiej policji Radio Zielona Góra 28 września 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku