°C

Rusza festiwal Oblicza Tradycji

fot. Bartosz Schaefer
 

Zespoły folklorystyczne z całej Polski zaprezentują się podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI - Zielona Góra 2020, który odbędzie się w dniach 17-20 września 2020. Organizatorem wydarzenia jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Zespoły będą się prezentowały na scenie letniej przy teatrze. Zwieńczeniem festiwalu będzie Gala Tradycji – występ Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz kompilacja festiwalowych popisów zespołów z kraju i zagranicy – mówi Honorata Musiał wicedyrektorka RCAK-u:

Oprócz występów zespołów na publiczność będą czekały liczne atrakcje:

W związku z pandemią tegoroczna edycja będzie miała nieco inny charakter. W dwóch miejscach Zielonej Góry (Plac Teatralny i „Kaczy Dół”) staną telebimy, na których mieszkańcy będą oglądać występy zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, będą miały miejsce również kameralne koncerty na Placu Teatralnym.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku