°C

W Soczi zakończyły się rozmowy Putina i Łukaszenki

Fot. PAP/EPA/Kremlin Handout
 

Rozmowy prezydentów Rosji i Białorusi Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki w Soczi dobiegły końca - poinformowała w poniedziałek białoruska agencja BiełTA.

Rozmowy trwały ponad cztery godziny, odbywały się w rezydencji Putina.

Podczas publicznej części spotkania prezydent Rosji obiecał, że Moskwa udzieli Białorusi kredytu w wysokości 1,5 mld USD. Podkreślił, że Białorusini powinni sami rozwiązać sytuację w swoim kraju. Zadeklarował, że Moskwa podtrzymuje wszystkie ustalenia z Białorusią w ramach Państwa Związkowego i Organizacji Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, zapowiedział także dalsze wspólne przedsięwzięcia wojskowe Rosji i Białorusi.

Łukaszenka podziękował Putinowi za poparcie w okresie powyborczym, wyraził też wdzięczność „wszystkim Rosjanom”. Oświadczył, że wydarzenia na Białorusi pokazały, iż Mińsk powinien ściślej współpracować z Moskwą, szczególnie w gospodarce. Białoruski prezydent nazwał w tym kontekście Rosję „starszym bratem” swego kraju.

W Soczi Łukaszenka składa pierwszą wizytę zagraniczną po wyborach prezydenckich z 9 sierpnia, których wyniki wywołały na Białorusi masowe protesty.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku