°C

Zwycięska porażka w Lublinie! Falubaz w play-offach! Dudek bohaterem!

foto: Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy RM Solaru Falubazu odjechali niezwykle trudne zawody w Lublinie. Przegrali co prawda z miejscowym Motorem 38-52, ale meldują się w pierwszej czwórce PGE Ekstraligi i w półfinale fazy play-off!

Motor zaczął od podwójnego prowadzenia. Bieg juniorski, który rozpoczynał się trzy razy, wygrali goście, ale kolejna gonitwa dla Motoru 5-1, a później sam Grigorij Łaguta wygrał z parą zielonogórzan – Protasiewiczem i Krakowiakiem, był więc remis w biegu czwartm. W całym meczu po pierwszej serii 12-6 prowadził Lublin.

W drugiej serii startów Falubaz straty odrobił. Najpierw było 4-2 dla gości, następnie remis. W gonitwie siódmej najpierw mieliśmy remis, a po kilku minutach była zmiana wyniku..Po biegu sędzia wykluczył Łagutę, który w trakcie wyścigu przejechał dwoma kołami poza torem, a Falubaz wygrał ten bieg 5-1, bo na przedzie była para Dudek/Tonder. Po siódmym biegu Falubaz remisował 21-21.

W kolejnych startach Motor ponownie odjechał. Najpierw był remis, potem dwie wygrane: 4-2 i 5-1. Po dziesięciu biegach gospodarze prowadzili 33-27. W trzech kolejnych gonitwach przewaga gospodarzy wzrosła do dziesięciu punktów i by zakończyć sezon bez fazy play-off Falubaz musiałby przegrać biegi nominowane 1-5. 

W wyścigu czternastym gospodarze wygrali podwójnie i o wszystkim decydowała gonitwa piętnasta. W tym wyścigu najszybszy był Patryk Dudek. Za nim para gospodarzy, na końcu Protasiewicz. Był remis i w całym meczu wygrali zawodnicy Motoru, ale to Falubaz awansował do fazy play-off!

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku