°C

Dziś nagrody kulturalne miasta

fot. Janusz Życzkowski
 

Już dziś dowiemy się kto otrzyma nagrody kulturalne Miasta Zielona Góra. Ich wręczenia odbędzie się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. 

Wydarzenie odbędzie się w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy Licealnej. Ze względu na pandemię uroczystość będzie mniej liczna. Wezmą w niej udział jedynie radni, prezydent i nagrodzeni.

Jak czytamy w regulaminie nagrody kulturalne Miasta Zielona Góra, przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Mogą być przyznawane indywidualnie i zespołowo, artystom, animatorom, instytucjom i stowarzyszeniom.

W tym roku komisja konkursowa przyznała 6 nagród indywidualnych i 4 grupowe. Pełną listę nagrodzonych poznamy podczas sesji, ta rozpocznie się o godz. 12.00. Wydarzenie będzie transmitowane na stronach internetowych miasta.

Dodajmy, że jednym z tegorocznych laureatów jest Radio Zielona Góra, które w tym roku obchodzi jubileusz 25 lecia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku