°C

Rozpoczyna się 6. KOZZI Film Festiwal

Fot. Pixabay
 

W Zielonej Górze, w środę wieczorem zostanie zainaugurowany szósty KOZZI Film Festiwalu – impreza ku pamięci aktora Macieja Kozłowskiego, który pochodził z Kargowej w obecnym pow. zielonogórskim. Wydarzenie ma promować, oprócz polskiej kinematografii, teatr i książkę.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się w Bibliotece Norwida, a jej głównym punktem będzie wieczór poświęcony jednemu z patronów Festiwalu – Bogumiłowi Kobieli, będzie też projekcja filmu pt. „Palec Boży” w reż. Antoniego Krauzego, z udziałem Mariana Opani – gościa specjalnego Festiwalu.

„Podczas trwającego przez najbliższe kilka dni zielonogórskiego święta filmu, teatru i książki, mieszkańcy Zielonej Góry i Żar będą mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy i spektakle, wziąć udział w spotkaniach z twórcami filmów – aktorami i reżyserami, uczestniczyć w warsztatach, koncertach i wystawach towarzyszących Festiwalowi” – powiedziała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Widzowie zobaczą ponad 40 filmów, obejrzą sześć spektakli teatralnych, a także wezmą udział w spotkaniach z artystami, dyskusjach o książkach, wydarzeniach parateatralnych, warsztatach i koncertach.

Gośćmi festiwalu będą m.in.: Marian Opania – jako gość specjalny, Mikołaj Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Seweryn i Małgorzata Pritulak.

W Zielonej Górze filmy będą pokazywane w trzech salach w Bibliotece Norwida (Kino NORWID, Kino na Górze, Kino Macieja Kozłowskiego), w Kinie Rektorat przy ul. Licealnej oraz w Cinema City, a w Żarach w sali widowiskowej „Luna”.

Na festiwalowej scenie teatralnej wystąpią m.in.: Marian Opania z recitalem pt. „Moje fascynacje”, Mikołaj Grabowski w „Audiencji II”, Małgorzata Pritulak i Zdzisław Wardejn w spektaklu poetyckim „Ja minę…”. Natomiast w postscriptum Festiwalu wystąpi Andrzej Seweryn w spektaklu „Szekspir Forever!”.

Wydarzeniu będą towarzyszyć m.in. warsztaty muzyczne prowadzone przez Lecha Dyblika, spektakl dla dzieci – w namiocie Kino Cafe swoją twórczość prezentować będą także słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zaprezentowane zostaną również dwie wystawy: „Niech żyje Pppi!” – zorganizowana z okazji 75. urodzin bohaterki książek Astrid Lindgren oraz „Festiwal Filmu i Teatru. Kozzi Film Festiwal” – prezentująca historię imprezy.

Podczas gali festiwalowej, która odbędzie się w piątek w pałacu w Wiechlicach, organizatorzy wyróżnią najciekawsze produkcje oraz najlepszych twórców filmowych. Statuetki Klaps 2020 zostaną przyznane w pięciu kategoriach.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach – projekcje filmowe, spektakle teatralne, spotkania z twórcami, możliwy jest po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu uczestnictwa. Rezerwacje przyjmowane będą w godz. 7-14.30, nr tel.: 68 45 32 600; mail: festiwal@biblioteka.zgora.pl. Bilety i wejściówki można odbierać w tzw. kasie festiwalowej, zlokalizowanej w holu na parterze Biblioteki” – poinformowała Urbańska.

Dodała, że w związku ze stanem epidemii we wszystkich przestrzeniach festiwalowych wydarzeń uczestników obowiązuje zachowanie wszelkich procedur związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Tegoroczny Festiwal Filmu, Teatru i Książki, czyli KOZZI Film Festiwal potrwa do niedzieli, 13 września br. Wydarzenia poprzedzające Festiwal organizowane są od tygodnia. Szczegółowy program imprezy jest dostępny pod adresem: www.festiwal.norwid.net.pl

Głównym organizatorem festiwalu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze we współpracy ze Stowarzyszeniem KOZZI Film Festiwal, Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Żarskim Domem Kultury.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku