°C

Kierowcy nie dają spać zielonogórzanom. Nocne rajdy ulicami miasta

 

Hałas, ryk silników i bezsenne noce. Nocni piraci drogowi to udręka dla wielu zielonogórzan w okresie letnim.

Policjanci systematycznie prowadzą akcje przeciwko takim kierowcom. Nie tylko jeżdżą za szybko, a również łamią ciszę nocną. W kończącym się już okresie letnim, nasi funkcjonariusze odnotowali w całym powiecie łącznie ponad 1000 przypadków przekroczeń dozwolonych prędkości. Mówi Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki:

Maciej Szurkowski z Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze uważa, że młodzi kierowcy powinni pomyśleć nad zainstalowaniem w swoich autach tempomatu:

Z kolei wg Marka Paska, z Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w naszym regionie są tory do wynajęcia, gdzie kierowcy mogą testować osiągi swojego auta i osiągać duże prędkości w bezpiecznych warunkach:

Konsekwencje szybkiej jazdy w terenie zabudowanym to nie tylko nieznośny hałas, ale również zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych oraz kierowców. Sytuację drogową która niedawno zakończyła się tragicznie przypomina instruktor nauki jazdy, Michał Siepka:

Zakłócenia ciszy nocnej przez nieodpowiedzialnych kierowców można zgłaszać pod numerem telefonu 112.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku