°C

„ZaFAScynuj się ciążą bez alkoholu”

fot. Pixabay
 

Każda ilość alkoholu w ciąży szkodzi – alarmują specjaliści. Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło kampanię „ZaFAScynuj się ciążą bez alkoholu”.

Skutków picia alkoholu podczas ciąży nie da się odwrócić, a największe znaczenie ma wczesny okres ciąży – mówi Lucyna Poźniak, kierownik Biura:

Zespołowi FAS oraz innym uszkodzeniom związanym z ekspozycją płodu na alkohol można zapobiec właśnie poprzez abstynencję podczas trwania całej ciąży – mówią eksperci. Jedną z części kampanii „ZaFAScynuj się ciążą bez alkoholu” jest wystawa, która stanęła na zielonogórskim deptaku:

Wystawę można oglądać do 18 września. Szacuje się, że w Polsce wszystkie zaburzenia z grupy FASD występują nie mniej niż w 20 przypadkach na 1000 dzieci, rozpowszechnienie FAS jest nie mniejsze niż 4 osoby na 1000. 9 września będziemy obchodzić Światowy Dzień FAS.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku