°C

Profilaktyka przeciw uzależnieniom na zielonogórskim deptaku

fot. Daniel Sawicki
 

Zdjęcia zniszczonych pojazdów, fotografie ofiar pijanych kierowców i konsekwencje jakie mogą spotkać osoby jadące po spożyciu alkoholu – to wszystko zobaczymy na wystawie, która pojawiła się dziś przy ratuszu.

Wystawę zorganizowało Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Bogdan Kowol z biura podkreśla, że alkohol jest cały czas poważnym problemem wśród kierujących, a kierujący po spożyciu alkoholu jest dziś postrzegany jak potencjalny morderca:

Sierżant Sztabowa Agnieszka Włodarska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podkreśla, że celem policji jest całkowite wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z naszych dróg:

Wystawa będzie udostępniona do oglądania do końca sierpnia. Na miejscu pracownicy biura zapraszają również do skorzystania z testu poruszania się z goglami imitującymi upojenie alkoholowe lub stan po użyciu narkotyków.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku