°C

Falubaz wicemistrzem Polski par na żużlu. Stal na czwartym miejscu

fot. T.Jocz
 

Para RM Solaru Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz/Patryk Dudek zdobyła wicemistrzostwo Polski par. Mistrzostwo wywalczyła Unia Leszno w składzie Dominik Kubera/Piotr Pawlicki, która w turnieju w Gdańsku straciła ledwie 1 punkt. Drugi z lubuskich zespołów - Stal Gorzów - zajął 4 miejsce.

Falubaz zaczął od „tylko” 4-2 z ROWem Rybnik, bo parę Protasiewicz/Dudek przedzielił Szczepaniak.

Już w 4 biegu doszło do parowych derbów Ziemi Lubuskiej, a w nich znów kapitalny Protasiewicz wygrał, a Dudek objechał mistrza świata Zmarzlika. Falubaz wygrał 5-1 i po 2 startach wyrósł na faworyta zawodów.

W 7 biegu gorzowianie pokonali 4-2 miejscowe Wybrzeże – wygrał Zmarzlik, a Woźniak mocno musiał się namęczyć, żeby przywieźć 1 punkt.

Po 2 seriach startów Falubaz był na drugim miejscu za bezbłędną do tej pory Unią Leszno, a Stal zajmowała 4 pozycję.

Ósmy bieg przyniósł porażkę Falubazu 2-4 ze Spartą Wrocław – Dudek był drugi, Protasiewicz ostatni.

W 10 wyścigu pod taśmą Stal kontra Unia Leszno. Stal bez szans – przegrała 1-5 z leszczynianami choć Zmarzlik próbował zająć chociaż 2 miejsce. Nie udało się…

Chwilę później Falubaz objechał podwójnie Wybrzeże(trzecia trójka Protasiewicza) i wciąż był w grze o najwyższe cele.

Na koniec 4 serii gorzowianie zmierzyli się z Włókniarzem Częstochowa. Wygrali 4-2, bo Zmarzlika i Woźniaka przedzielił Miśkowiak.

Po 4 seriach nadal na czele była wygrywająca wszystkie biegi po 5-1 Unia Leszno, Falubaz był drugi z 4 punktami straty – tyle samo punktów miała Sparta Wrocław. Stal była już praktycznie bez szans na medale.

15 bieg właściwie zdecydował o mistrzostwie. Unia Leszno znów 5-1 „skasowała” Falubaz i wiadomo było, że ma tytuł. Falubazowi została już tylko szansa na srebro.

W kolejnej gonitwie Stal zremisowała ze Spartą Wrocław 3-3, a Unia już formalnie została mistrzem kraju.

18 bieg to wygrana Falubazu 4-2 z Włókniarzem i  Falubaz był blisko srebra.

19 wyścig to ostatni bieg Stali. Gorzowianie w końcu pewnie wygrali 5-1 z ROWem Rybnik.

Falubaz z kolei na koniec turnieju czekał na bieg Unii Leszno ze Spartą Wrocław, od którego zależał kolor medalu zielonogórzan. W nim Sparta przegrała 2-4 z Unią i zielonogórzanie w biegu o wicemistrzostwo Polski musieli zmierzyć się z duetem z Dolnego Śląska.

Dokładniej rzecz ujmując o srebro pojechali Piotr Protasiewicz i Maciej Janowski. Kapitan Falubazu wygrał i zielonogórzanie zdobyli srebrne medale!

Z Piotrem Protasiewiczem rozmawiał Marek Staniszewski:

Trener Falubazu Piotr Żyto cieszył się z medalu podopiecznych i powiedział, że chętnie medal MPPK zamieni na medal DMP :

  1. Unia Leszno 29(Kubera 16, Pawlicki 13)
  2. Falubaz Zielona Góra 21 +3(Protasiewicz 13 + 3, Dudek 8)
  3. Sparta Wrocław 21 + 2(Czugunow 7 + 2, Janowski 14)
  4. Stal Gorzów 18(Zmarzlik 13, Woźniak 5)
  5. Włókniarz Częstochowa 16(Miśkowiak 11, Kowalski 5)
  6. Wybrzeże Gdańsk 11(Pieszczek 8, Chmiel 2, Żupiński 1)
  7. ROW Rybnik 10(Szczepaniak 10, Giera 0)

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku