Stelmet wygrywa sparing z Czechami

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra pokonali w pierwszym przedsezonowym sparingu czeski zespół BK Dećin.

Po I kwarcie meczu był remis 22-22, a punktowo błysnął Łotysz Janis Bierzins, który zdobył 13 punktów.

W II kwarcie dominacja mistrzów Polski i prowadzenie do przerwy 57-40. Teraz błyszczał Duńczyk Iffe Lundberg – po 2 kwarcie miał na koncie 16 punktów.Kolejne 10 minut i rośnie dominacja ludzi Żana Tabaka. Stelmet po 30 min. prowadzi 88-52(wygrywa kwartę 31-12!). Tym razem w statystykach „rośnie” Groselle – 16 punktów i 13 zbiórek.

Ostatecznie Stelmet wygrał 110-64, a punkty zdobyli dla zielonogórzan: Groselle 19, Lundberg 18, Ponitka 17, Williams 15, Szymkiewicz 13, Berzins 13, Put 10, Traczyk 3, Szymański 2.