°C

Radni pytają o bony

Sesja sejmiku

Nadzwyczajna sesja sejmiku województwa lubuskiego. Radni rozmawiają o programie dofinansowania przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii. Chodzi o sprawę Lubuskich Bonów Wsparcia.

Ze względu na nieprawidłowości we wdrażaniu programu, Zarząd Województwa rekomendował unieważnienie rekrutacji. Po fali krytyki, która spadła na rządzącą regionem koalicję PO-PSL-SLD, nabór przywrócono. Wątpliwości dotyczące programu jednak pozostały i stąd zwołano sesję w trybie nadzwyczajnym.

Jak mówi Tadeusz Ardeli z Klubu Prawa i Sprawiedliwości sytuacja doprowadziła do opóźnienia wsparcia na które czekają przedsiębiorcy. Zwraca również uwagę na dyskusyjne kryteria dofinansowania:

W rozmowie z nami Sławomir Kowal z Klubu Bezpartyjnych Samorządowców zastanawia się czy zamiast wskazywania zewnętrznych operatorów, za podział środków od początku nie mógł odpowiadać Urząd Marszałkowski:

Pytany o aferę związaną ze wsparciem dla przedsiębiorców Tadeusz Jędrzejczak z SLD, które współrządzi regionem, odpowiada, że sprawa ma charakter stricte medialny, a dzisiejsza sesja miała charakter polityczny:

Przypomnijmy Lubuskie Bony Wsparcia, to program wsparcia przedsiębiorców borykających się konsekwencjami pandemii. Do rozdysponowania jest 30 mln. zł.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku