°C

Zmiany w programie rewitalizacji. Więcej parkingów, mniej ruchu w centrum

fot. Janusz Życzkowski
 

Nowy parking w centrum miasta i blokady wjazdu na deptak dla nieuprawnionych samochodów. Takie wnioski zgłoszono na ostatnim posiedzeniu komitetu ds. rewitalizacji.

Najważniejsze zmiany dotyczą komunikacji w obrębie centrum. Paweł Zalewski reprezentujący na spotkaniu mieszkańców potwierdza, że zmiany z poruszaniu się pojazdów po deptaku są niemal przesądzone:

Między ulicami Podgórną, Kupiecką i Placem Matejki mogą pojawić się nowe miejsca parkingowe. Prace archeologiczne ujawniły tam stary cmentarz i mury z okresu średniowiecza. To odkrycie może jednak skomplikować prace:

Ograniczenie wjazdu na deptak planuje się poprzez ustawienie specjalnych zapór. Podobne rozwiązanie wykorzystuje się już w kilku miastach w Polsce.

 

 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku