°C

„Naturalnie Teatr”: na podwórkach powstaną ogrody

fot. pixabay
 

W Zielonej Górze powstaną ogrody społecznościowe. To część projektu „Naturalnie Teatr”, prowadzonego przez Lubuski Teatr. Tereny zielone powstaną na podwórkach. Mają za zadanie nie tylko dopełnić przestrzeń, ale w przyszłości także stać się miejscem działań integracyjnych.

Warsztaty z tworzenia ogrodów odbędą się we współpracy z trzema organizacjami – mówi Emilia Adamiszyn z teatru:

Podwórkowe działania odbędą się między 10 a 12 sierpnia. Do akcji  „Naturalnie Teatr” zostaną włączone również dzieci, uczęszczające do zielonogórskiej świetlicy Złote Serca. Najmłodsi stworzą słuchowisko:

Słuchowisko będzie udostępnione szerszej publiczności. Ma być gotowe jesienią. Dodajmy, że częścią projektu „Naturalnie Teatr” są także letnie warsztaty dla najmłodszych oraz otwarte spacery po mieście, które rozpoczną się 8 sierpnia. Działania są bezpłatne, uzyskały dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządu województwa lubuskiego.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku