°C

Czyste Powietrze – już ponad 3,5 tysiąca wniosków

fot.M.Czechowska
 

Na milionowe kwoty opiewają wnioski składane przez zielonogórzan i mieszkańców regionu w programie Czyste Powietrze. Projekt realizuje Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej  w Zielonej Górze.  Mieszkańcy ubiegają się o  dofinansowanie na wymianę starych pieców i termomodernizację domów. Złożyli w sumie ponad 3,5 tysiąca wniosków na ponad 57 milionów złotych.

W połowie maja zapisy programu Czyste Powietrze zostały nieco zmodyfikowane, dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji – mówi Ireneusz Madej, wiceprezes Funduszu w Zielonej Górze:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, ze względu na pandemię koronawirusa pracuje zdalnie, ale część zainteresowanych przyjeżdża dopytać na miejsce o szczegóły:

Aby złożyć wniosek należy założyć profil beneficjenta. Wnioski należy składać elektronicznie – przypomina Ireneusz Madej:

W sumie  ramach rządowego programu Czyste Powietrze – od początku jego funkcjonowania, czyli od września 2018 roku – wpłynęło ponad 151 tysięcy wniosków na kwotę dofinansowania ponad 3 miliardów złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku