°C

Ósmoklasiści poznają dziś wyniki egzaminu

Fot. PIxabay
 

Ósmoklasiści poznają dziś wyniki egzaminu na zakończenie szkoły. Egzamin miał się odbyć w kwietniu, ale ze względu na epidemię przełożono go na czerwiec. Podczas pisania obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Uczniowie musieli podejść do egzaminu z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego.

Absolwenci ostatniej klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wynik egzaminu już od godziny 10.00 w systemie informatycznym. Login i hasło do tego sytemu otrzymają od dyrektora szkoły. O godzinie 11.30 wiceministrowie edukacji Marzena Machałek i Maciej Kopeć oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik przedstawią wyniki egzaminu ósmoklasisty w skali kraju.

Uczniowie będą też mogli dzisiaj odebrać zaświadczenia o wyniku egzaminu. O sposobie odbioru tych zaświadczeń zdecyduje dyrektor. Ze względu na epidemię na wniosek rodzica dyrektor może też przesłać skan takiego zaświadczenia mailem.

Podejście do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. A jego wynik liczy się w rekrutacji do szkoły średniej. Ta w tym roku potrwa prawie do końca wakacji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku