°C

Kosmiczny sukces uczniów

Fot. Centrum Nauki Keplera
 

Zielonogórska grupa CAN can FLY na podium międzynarodowego konkursu organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną!

Drużyna złożona z uczniów trzech zielonogórski liceów zajęła trzecie miejsce w polskim finale konkursu Can Sat, w trakcie którego musieli m.in. skonstruować własnego mini-satelitę.

– To dla nas ogromy sukces! – cieszy się opiekun naukowy grupy Waldemar Grabowski:

Polski finał konkursu Can Sat odbył się wczoraj w wersji on-line. Wcześniej, na lotnisku w Lesznie, przeprowadzano próby zrzutów mini-satelitów skonstruowanych przez poszczególne zespoły. Jak zaznacza Waldemar Grabowski, sukces zielonogórskiej ekipy CAB can FLY jest tym większy, że tegoroczny finał rozgrywał się w nietypowych, epidemicznych warunkach:

Jakub Niedziela, jeden z czterech członków drużyny CAN can FLY, przyznaje, że udział w konkursie z czasie epidemii koronawirusa był sporym wyzwaniem.

Na szczęście, jak podkreśla, zespół nie miał problemów z dogadywaniem się i wykonywaniem kolejnych zadań:

Dodajmy, że z powodu epidemii koronawirusa Europejska Agencja Kosmiczna odwołała w tym roku międzynarodowy finał konkursu Can Sat. Wszystko zakończyło się więc na finałach krajowych – w Polsce pierwsze miejsce zajęły ex-equo drużyny z Knurowa i Krakowa, a kolejne uczniowie z Zielonej Góry.

Za tydzień, 6 sierpnia, będzie można z nimi porozmawiać o udziale w tegorocznej edycji konkursu Can Sat. Spotkanie odbędzie się on-line i będzie można wziąć w nim udział klikając tutaj. Początek o godz. 18.00.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku