°C

Szpital: koronawirus nie znika

Fot. A.Steciąg
 

Mamy do czynienia z bardzo groźnym wirusem – mówią przedstawiciele zielonogórskiego szpitala i apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu, myciu i dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek. Do tej pory w Zielonej Górze potwierdzono w sumie 41 zakażeń koronawirusem. 

Mówi Robert Kowalik z biura zarządu szpitala uniwersyteckiego:

Zapełnia się też zielonogórskie izolatorium. To miejsce dla osób, które mają koronawirusa, ale nie muszą przebywać w szpitalu. Jutro dotrą do niego kolejni  pacjenci:

Oddział zakaźny w zielonogórskim szpitalu ma 35 łóżek. Lecznica przypomina też, że na 13 oddziałach powstały miejsca izolacyjne ze specjalistycznymi śluzami, dzięki  którym możliwe będzie leczenie pacjentów z chorobami zakaźnymi, w tym z koronawirusem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku