°C

Policja sprawdza maseczki w sklepach i autobusach?

foto: Krzysztof Filmanowicz
 

Czy Policja sprawdza noszenie maseczek w sklepach i autobusach?

W związku z pandemią koronawirusa, w publicznych przestrzeniach zamkniętych jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Do sprawdzania, czy ten obowiązek jest przestrzegany uprawniona jest Policja. Ale czy zielonogórscy funkcjonariusze sprawdzają mieszkańców w sklepach i autobusach? – Z takim pytaniem, za pomocą poczty głosowej RZG zgłosił się do nas jeden z słuchaczy radia. Jego zdaniem mieszkańcy nagminnie zaniedbują ten obowiązek:

Od początku trwania pandemii koronawirusa policjanci wykonują zadania związane z weryfikowaniem, czy zielonogórzanie zakrywają nos i usta. Większość mieszkańców stosuje się do zaleceń – mówi Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji:

Z kolei zdaniem zielonogórzan, mieszkańcy nie noszą maseczek. Dodają, że odpowiednie służby powinny to regularnie weryfikować:

Policja może ukarać za brak maseczki mandatem do 500 zł, bądź skierować sprawę do sądu. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku