°C

Nawałnica nad Zieloną Górą

Potop w Zielonej Górze

W Zielonej Górze nieźle popadało. Zobaczcie jak w tych warunkach wyglądał przejazd przez miasto 🌧🚗😱

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Poniedziałek, 20 lipca 2020
 

Kilka zalanych dróg m.in. Al. Zjednoczenia, zalane piwnice, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Zieloną Górą.  Na rondzie PCK nie działa sygnalizacja świetlna.

Strażacy usuwali drzewo, które przewróciło się na ul. zielonogórskiej na wysokości Dzikiej Ochli . Droga była  zablokowana.

Do tej pory straż pożarna otrzymała prawie 80 zgłoszeń, ale spływają następne, poinformował RZG rzecznik  Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak:

Prądu pozbawieni są mieszkańcy południowej części miasta,  m.in. Jędrzychowa i Drzonkowa. Trwa usuwanie awarii.

Zielonogórzanie opowiadają, że podczas nawałnicy pozalewane były drogi, a z drzew zrywały się gałęzie. Przy ratuszu uszkodzone zostały parasole jednej z restauracji:

Ostrzeżenie pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzą z gradem obowiązuje do północy.   Będzie wiało z prędkością  do 90 kilometrów na godzinę. Podczas burzy mogą wystąpić opady deszczu do 30 milimetrów, lokalnie 40 milimetrów. Możliwy grad.

Poniżej zdjęcia naszego reportera oraz słuchaczy, którzy podesłali je na naszego radiowego facebooka:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku