°C

Zielonogórscy harcerze podsumowują akcję „Harcerze pomagają”

fot. Hufiec Zielona Góra ZHP
 

Zielonogórscy harcerze pomogli blisko trzystu zielonogórzanom. To efekt ponad trzymiesięcznej akcji „Harcerze pomagają”. Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wspierali osoby szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. W czasie pandemii pomagali robić zakupy, odbierali leki z apteki, wyprowadzali psy czy dowozili obiady.

Dzięki tej pomocy, wiele zyskaliśmy my sami – podkreśla podharcmistrz Leszek Masklak, członek zarządu obwodu zielonogórskiego ZHR:

Wolontariusze bardzo przykładali się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, aby osoby, którym pomagamy czuły się w pełni bezpieczne – mówi komendantka Hufca Zielona Góra ZHP podharcmistrzyni Edyta Walent:

Akcja „Harcerze pomagają” zorganizowana była wspólnie z Urzędem Miasta w Zielonej Górze. W akcję włączyło się także stowarzyszenie „Motocykliści dla zwierząt”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku