°C

Duda: W II kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem

Prezydent RP Andrzej Duda z córką Kingą Dudą podczas spotkania z mieszkańcami Rzeszowa. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

Druga kadencja będzie inna, zgodnie z konstytucją ostatnia; będę w niej odpowiadał tylko przed Bogiem, historią i narodem - mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w piątek w Rzeszowie.

„Startuję w wyborach prezydenckich właśnie po to, aby była wykorzystana ta szansa, po to, aby nas ponownie nie okradano jak za tamtej władzy, kiedy ginęło 50 mld zł rocznie z VAT-u. Dzisiaj te pieniądze wykorzystywane są po to, by realizować programy społeczne dla rodziny”

– mówił Duda.

Podkreślał, że jego pierwsza kadencja nie była idealna, a on sam nie był „nieomylny”. Zaznaczył jednocześnie, że jego druga kadencja byłaby znacznie inna, bo – jak dodał – Polska jest dzisiaj inna.

„Startuję po to, by zostać prezydentem na kolejne pięć lat. To będzie inna kadencja, bo Polska jest inna, a poza tym to będzie druga kadencja i zgodnie z tym co stanowi polska konstytucja, moja druga i ostatnia. Będę w niej odpowiadał tylko przed Bogiem, historią i narodem. Przed państwem będę odpowiadał”

– mówił Duda.

„Pytanie – przeszłość czy przyszłość. Ja wybieram przyszłość”

– dodał.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku