°C

Jak głosował powiat świebodziński?

Analiza Wyborcza
 

Dziś zatrzymujemy się w powiecie świebodzińskim. Kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta osiągnęli tu porównywalne wyniki. Andrzej Duda wyprzedził jednak Rafała Trzaskowskiego o niespełna procent. 

Jak wyglądało głosowanie w poszczególnych gminach? Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zdobył więcej głosów w gminach Zbąszynek i Świebodzin. Prezydent Duda zwyciężył w gminach Łagów, Lubrza, Skąpe i Szczaniec, i to w tym ostatnim okręgu zdobył największe poparcie, bo dystans do rywala wyniósł 20%.

Jak głosował powiat świebodziński? Radio Zielona Góra 6 sierpnia 2020

Frekwencja na terenie powiatu świebodzińskiego wyniosła prawie 61%. Zagłosowało ponad 26 tys. mieszkańców. Najchętniej głosowali mieszkańcy gminy Zbąszynek. Tu do urn poszło prawie 65% uprawnionych.

Jak głosował powiat świebodziński? Radio Zielona Góra 6 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku