°C

Areszt za groźby karalne i zniszczenie mienia

fot. M. Czechowska
 

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojej konkubiny i jej rodziny oraz uszkodzenie samochodu jej matki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Całość miała miejsce 29 czerwca na ulicy Fabrycznej, gdzie doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyzną, a kobietą. Z przekazanej informacji wynikało, że w pewnym momencie mężczyzna podbiegł do samochodu, zabrał fotelik, w którym znajdowało się ich 1,5 miesięczne dziecko.

Na miejsce  pojechali policjanci służby patrolowej, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Pokrzywdzona wskazała, gdzie może przebywać mężczyzna, ale pod wskazanymi adresami go nie było. Policjanci ustalili także, że sprawcą porwania dziecka jest 36-letni konkubent zgłaszającej, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, a obecnie jest poszukiwany do odbycia kary aresztu.

W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci dotarli do mieszkania, z którego dochodził płacz dziecka. Wewnątrz zastali 1,5 miesięcznego chłopca, poszukiwanego mężczyznę, a także inne osoby. Policjanci zatrzymali 36-latka, a dziecko trafiło pod opiekę matki.

W mieszkaniu mężczyzny przeprowadzone zostało przeszukanie, podczas którego policjanci znaleźli m.in. susz roślinny – po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że może być to marihuana, a także  broń wraz z amunicją, która zostanie poddana dodatkowym badaniom przez biegłych. 36-latek został przesłuchany. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kierowania gróźb karalnych w stosunku do swojej konkubiny i jej rodziny oraz uszkodzenia samochodu jej matki. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd Rejonowy w Bolesławcu. Dochodzenie w tej sprawie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

 Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku