°C

Zielonogórscy uczniowie najlepsi w Olmipiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Fot. Paweł Ptaszyński
 

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze zwyciężyła w lubuskim etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Zmagania zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ze względu na pandemię koronawirusa, II etap odbył się przez internet. Do olimpiady w tym roku zgłosiło 414 zielonogórskich uczniów z 20 szkół.

Drużyny w ciągu 30 minut musiały odpowiedzieć na 25 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu ubezpieczeń społecznych. Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka regionalna ZUS  w Zielonej Górze:

Wśród nagród znalazły się np. dodatkowe punkty w postepowaniach rekrutacyjnych  na studia, a nawet indeksy na wybrane kierunki, które oferują m.in. Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Gdańska, czy Uniwersytet Szczeciński.  

Do olimpiady w tym roku zgłosiło 414 zielonogórskich uczniów z 20 szkół. W finale wzięło udział 11 szkół z miasta. Na etapie ogólnopolskim w półfinale znalazło się 859 uczniów z 288 placówek.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku