°C

Dopisałeś się do spisu wyborców w I turze? W II turze w nim będziesz

Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ
 

389 616 – tyle osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. Warto pamiętać, że w drugiej turze również będą tam dopisani, a jeśli chcą głosować w innym miejscu niż 28 czerwca, muszą uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania w urzędzie, w którym jesteś już dopisany do spisu wyborców.

Brak wiedzy na ten temat może spowodować, że część osób nie będzie mogła wziąć udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wszystkie te osoby w najbliższych dniach dostaną SMSy i maile z odpowiednią informacją z Krajowego Biura Wyborczego. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Krajowe Biuro Wyborcze.

„Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko 1 raz. Jeśli dopisałeś się przed I turą – nie możesz dopisać się do innego spisu przed II turą. Jeśli chcesz głosować w innym miejscu, weź zaświadczenie o prawie do głosowania w urzędzie, w którym jesteś już dopisany do spisu wyborców”

– SMSy o takiej treści wkrótce trafią do pierwszych osób.

E-usługa umożliwiająca dopisanie się do spisu wyborców będzie aktywna do wtorku 7 lipca 2020 r. do końca dnia. Mogą z niej skorzystać osoby, które w pierwszej turze głosowały w miejscu swojego stałego pobytu, natomiast w drugiej chciałyby zagłosować poza nim.

Złóż elektroniczny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku