°C

Trzaskowski: Ponad 58 proc. chce zmiany. Będę kandydatem zmiany

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany, będę kandydatem zmiany - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zwrócił się podczas wieczoru wyborczego do swoich kontrkandydatów i ich wyborców. Andrzejowi Dudzie pogratulował wyniku.

„Dzisiaj spacerowałam po ulicach Warszawy i wiem, że duża część z was chciałaby wygrać już w I turze, tak jak w Warszawie, ale moi drodzy ten wynik pokazuje jedno, co najważniejsze, a mianowicie ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany. Chcę do tych wszystkich obywateli dzisiaj jasno powiedzieć: +będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany+”

– powiedział kandydat KO.

Kandydat KO Rafał Trzaskowski zwrócił się podczas wieczoru wyborczego do swoich kontrkandydatów i ich wyborców. Andrzejowi Dudzie pogratulował wyniku; powtórzył, że nie zamierza rezygnować z 500 plus. Wyborcom Szymona Hołowni obiecał, że będzie patrzył w przyszłość, a nie wikłał się w spory.

„Widać po tym wyniku, że jest bardzo wiele Polek i Polaków, którzy inaczej niż my oceniają te ostatnie 5 lat, którzy również oceniają niektóre reformy, które wprowadził rząd PiS pozytywnie. Chcę jasno powiedzieć, my w przeciwieństwie do dzisiaj rządzących wyciągamy wnioski z tego, co się w Polsce dzieje, utrzymamy 500 plus, nie podwyższymy wieku emerytalnego, trzynasta emerytura jest bezpieczna”

– mówił Trzaskowski.

„Można mieć to wszystko, ale można mieć jeszcze więcej, można mieć wspólnotę”

– dodał. Zaznaczył, że wszystkich szanuje i ze wszystkimi chce rozmawiać.

Zwracał się również do innych kandydatów opozycyjnych. Dziękował Szymonowi Hołowni, że „wykazał nieprawdopodobny hart ducha” i „potrafił zmobilizować bardzo wiele osób, które do tej pory nie chodziły na wybory”.

Przyznał, że wiele osób jest zmęczonych „starym sporem politycznym”.

„Obiecuję wszystkim wyborcom Szymona Hołowni i wszystkim wyborcom, że dzisiaj będziemy patrzeć w przyszłość i chcemy się unieść ponad te stare spory polityczne, bo one zostały rozstrzygnięte. I nie chcemy się odnosić do jednego człowieka, który cały czas chce walczyć z cieniem”

– mówił kandydat KO.

Zwracał się także do Krzysztofa Bosaka i jego wyborców.

„Wiele nas różni, ale zawsze mówiłem przed debatami, że mimo że mamy inną wizję, to wiem, że panu na czymś naprawdę zależy” – podkreślił Trzaskowski. „Jeśli chodzi o pomoc przedsiębiorcom i walkę z państwem, które się we wszystko wtrąca, mamy takie same poglądy z większością obywateli, którzy zagłosowali na pana”

– mówił Trzaskowski.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku