°C

Genialny 15. bieg i Falubaz lepszy od GKM-u!

fot. Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy RM Solaru Falubazu Zielona Góra pokonali MrGarden GKM Grudziądz 48:42 w sobotnim meczu III kolejki PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu dopiero w ostatniej gonitwie.

Nieco ponad pół godziny przed planowanym rozpoczęciem (przełożonego z piątku na sobotę) meczu w Zielonej Górze padał deszcz, jednak tor nadał się do jazdy i spotkanie rozpoczeło się tylko z pięciominutowym opóźnieniem.

Pierwszy bieg dla Falubazu. Najlepiej wystartował Martin Vaculik, który pierwszy dojechał do mety. Drugi był Nicki Pedersen, trzeci Piotr Protasiewicz, a stawke zamknął Kenneth Bjerre. Zielonogórzanie prowadzili 4:2.

Wyścig młodzieżowców niespodziewanie na remis. W przapadku Falubaz to zaledwie remis. Zwyciężył Marcin Turowski z GKM-u, a dopiero za nim przyjechali zielonogórscy juniorzy – Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak. Do mety nie dojechał Denis Zieliński, który zanotował defekt sprzętu. Falubaz prowadził 7:5.

Trzecia gonitwa na remis. Wygrał piekielnie szybki i mocny Artiom Łaguta, przed zielonogórską parą: Patryk Dudek-Michael Jepsen Jensen, a stawkę zamknął Krzysztof Buczkowski.

Czwarty bieg to kolejne zwycięstwo Falubazu, który prowadził w meczu 14:10. Wygrał w ładnym stylu Antonio Lindbaeck, przed Przemysławem Pawlicki, Tonderem i Turowskim.

Przewaga zielonogórzan zaczęła topnieć. Piąty bieg padł łupem grudziądzan. Parę Bjerre-Pawlicki zdołał przedzielić tylko Jensen i to GKM zwyciężył 4:2. Ostatni był Protasiewicz. Falubaz prowadził, ale zaledwie 16:14.

Kolejny wyścig na remis, chociaż sporo się w nim działo. Ostatecznie zwyciężył Pedersen, przed Dudkiem, Krakowiakiem i Buczkowskim. W meczu było 19:17 dla zielonogórzan.

Siódmy bieg to piękne zwycięstwo Vaculika, który za swoimi plecami przywiózł niepokonanego do tej pory Łagutę! Trzeci przyjechał Lindbaeck, a w stawce nie liczył się młody Zieliński. Falubaz wygrał 4:2 i prowadził 23:19.

Ósma gonitwa na remis. Wygrał Dudek, za nim grudziądzanie – Bjerre i Pawlicki, a ostatni był Tonder. Falubaz prowadził 26:22.

Dziewiąty wyścig szybko został przerwany. Nierówno poszła taśma, a ponadto niegroźnie upadł na tor zawodnik GKM-u, Roman Lachbaum. W powtórce zwyciężył Pedersen, za nim zielonogórzanie – Lindbaeck i Vaculik, a stawkę zamknął Lachbaum. Było 29:25 dla Falubazu.

Niezwykle istotne, podwójne zwycięstwo zielonogórzanie odniesli w dziesiątym biegu. Para Jensen-Protasiewicz nie dała szans Łagucie oraz Turowskiemu. Warte odnotowanie jest szczególnie kolejne pokonanie Rosjanina, który przed przyjadem do Zielonej Góry miał średnią biegową równią 3,0!  Falubaz prowadził już 34:26.

Grudziądzanie szybko odpowiedzieli. Wygrali podwójnie jedenastą gonitwę. Triumfował Pedersen, przed Pawlickim. Jeden punkt dla Falubazu przywiózł Jensen, zaś Vaculikowi zdefektował motocykl. Zielonogórzanie cały czas prowadzili w meczu, ale tylko 35:31.

Dwunasty bieg to 4:2 dla Falubazu, który prowadził w meczu 39:33. Zwyciężył Krakowiak, przed Buczkowski, Protasiewiczem i Zielińskim. 

Następna gonitwa dla grudziądzan. Triumfował Bjerre, za nim Dudek, Łaguta i Lindbaeck. Falubaz przegrał 2:4 i przed biegami nominowanymi prowadził 41:37.

Czternasty bieg także dla GKM-u. Znów 4:2 dla gości i przed ostatnim biegem było nerwowo. Wygrał Łaguta, przed Vaculikiem, Pawlickim i Lindbaeckiem. Falubaz prowadził, ale zaledwie 43:41 i w ostatniej gonitwie potrzebował biegowego remisu, aby zwyciężyć w całym meczu…

Zielonogórzanie stanęli na wysokości zadania i pomimo kiepskiego startu Falubaz wygrał podwójnie. Jensen i Dudek wyprzedzili na trasie Bjerre oraz Pedersena i zwyciężyli 48:42.

Punkty dla Falubazu: Vaculik 9+1, Lindbaeck 6, Protasiewcz 4+1, Jensen 10+1, Dudek 11+1, Tonder 3, Krakowiak 5+1, Pawliczak ns.

Dla GKM: Pedersen 11, Buczkowski 2, Bjerre 9, Pawlicki 7+2, Łaguta 10, Turowski 3, Zieliński 0, Lachbaum ns.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku