°C

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

fot. policja
 

We wtorek funkcjonariusze KAS i CBŚP zlikwidowali w pow. zielonogórskim nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano w niej cztery osoby biorące udział w procederze. Wg śledczych Skarb Państwa mógł na nim stracić 4,6 mln zł – poinformowała w środę Prokuratura Krajowa.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie (Lubuskie), a realizują funkcjonariusze KAS i CBŚP z Poznania.

Postępowanie zostało zainicjowane pół roku temu, kiedy zauważono pojawiające na polskim i europejskim rynku nielegalne papierosy z nienotowanej dotąd nieformalnej fabryki. Podczas postępowania ustalono, że ich produkcja odbywa się w jednym z obiektów w pow. zielonogórskim.

We wtorek weszli tam funkcjonariusze. W budynku znajdowała się kompletna linia do produkcji papierosów oraz urządzenia pomocnicze. Według śledczych maszyny te były w stanie wyprodukować nawet 2 tys. sztuk papierosów na minutę.

Zajęto ok. 3,6 mln szt. nielegalnie wyprodukowanych papierosów, ok. 650 kg tytoniu i odpadów produkcyjnych oraz komponenty do produkcji. Jak przekazano w komunikacie, wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów skutkowałoby stratą Skarbu Państwa w wys. 4,6 mln zł.

Podczas wtorkowej akcji w nielegalnej fabryce zatrzymane zostały cztery osoby biorące udział w procederze. Zostaną doprowadzone do świebodzińskiej prokuratury, gdzie będą przesłuchane w charakterze podejrzanych.

W toku tego śledztwa prokuratorzy i funkcjonariusze będą ustalali m.in.: od jak dawna trwał proceder, skąd pochodziły komponenty do produkcji oraz kto był odbiorcą nielegalnych papierosów.

Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty – napisano w komunikacie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku