°C

Wróciły kolejne pociągi regionalne POLREGIO

fot. S. Kordyjalik
 

Regionalna kolej weszła w następny etap odmrażania połączeń, zawieszonych z powodu koronawirusa. Od 1 czerwca br. POLREGIO wznowiło kursy swoich pociągów m.in. na trasach Gorzów Wlkp.-Zielona Góra, Zbąszynek-Rzepin i Krzyż-Kostrzyn – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Jak przekazano w komunikacie, z czasem kierunków będzie jeszcze więcej, trzeba będzie jednak stosować się do nowych zasad sanitarnych, wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusem.

Przede wszystkim pociągi nie będą mogły być w pełni obłożone. Maksymalny limit to 50 proc. wszystkich miejsc dostępnych w tzw. szynobusie (stojących i siedzących) lub 100 proc. miejsc siedzących. Podobnie jak w sklepach i autobusach, podróżni nadal muszą nosić maseczki.

W materiały ochronne, m.in. płyn do dezynfekcji, będą wyposażeni także konduktorzy, którzy pilnują, by w pociągach podróżowała odpowiednia liczba pasażerów, zgodna z wytycznymi służb sanitarnych. Przewoźnik musi również zadbać o dezynfekcję składów.

Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego przekazał, że w najbliższych tygodniach na tory mają wrócić kolejne pociągi w regionie. Chodzi m.in. o połączenia przygraniczne do Frankfurtu nad Odrą i Görlitz w Niemczech. W tym przypadku przypuszczalny termin wznowienia kursów to połowa czerwca br.

Dokładne dane dotyczące ostatnio przywróconych połączeń regionalnych można znaleźć na stornie internetowej woj. lubuskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku