°C

Wyższe oceny na świadectwach? Komentarz Lubuskiego Kuratorium Oświaty

Fot. M.Poniedziałek
 

Trwa ogólnopolska dyskusja na temat pomysłu wystawiania uczniom wyższych ocen końcowych na świadectwach. To propozycja Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka.

Do sprawy odniosła się w „Rozmowie Punkt 9” Lubuska Wicekurator Oświaty – Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz:

Rzecznik Praw Dziecka swoją propozycję argumentował chęcią zrekompensowania uczniom stresu, z powodu nauki zdalnej. Przypomnijmy, tegoroczny rok szkolny zakończy się 26 czerwca. Uczniowie nie wrócą do placówek oświatowych. Do końca roku szkolnego będą swoją naukę kontynuować zdalnie.


CZYTAJ TAKŻE: W Dniu Dziecka, Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do nauczycieli i rad pedagogicznych, żeby „oceniając wyniki uczniów, wzięli pod uwagę niedogodności związane ze zdalną nauką i docenili trud swoich uczniów”, podwyższając uczniom na świadectwach wszystkie stopnie o jeden wyżej, niż to wynika ze sprawdzianów, testów czy jednostkowych ocen.

Dzień Dziecka: rzecznik praw dziecka składa życzenia i proponuje prezent

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku