°C

Policjanci udaremnili wyłudzenie odszkodowania za auto

Fot. Radio Gorzów
 

Do pięciu lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o udział w próbie wyłudzenia odszkodowania za fikcyjną kradzież auta. Wśród nich jest 43-latek z Międzyrzecza - właściciel rzekomo utraconego vw golfa za 40 tys. zł - poinformowała Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

„Policjanci ustalili, że kradzieży nie było, a właściciel golfa zawiadomił o niej, chcąc wyłudzić odszkodowanie z polisy. Ustalili również dwie osoby, które pomagały 43-latkowi w nielegalnym procederze. Jeden z zatrzymanych mężczyzn odprowadził samochód do tzw. dziupli, natomiast drugi rozbierał pojazd na części”

– powiedziała policjantka.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa, natomiast drugi odpowie za pomoc w wyłudzeniu odszkodowania. Z kolei właściciel golfa usłyszał trzy zarzuty: zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, składania fałszywych zeznań i próby wyłudzenia odszkodowania.

Zgłoszenie o kradzieży vw golfa w Międzyrzeczu policja przyjęła pod koniec kwietnia br. Jego właściciel utrzymywał, że samochód skradziono z parkingu przy stacji paliw, kiedy on przesiadł się do ciężarówki i pojechał na jej załadunek. Twierdził, że po kilku godzinach, po powrocie golfa wartego blisko 40 tys. zł nie było już na miejscu.

„Policjanci z jednej strony starali się odnaleźć pojazd, ale i brali również pod uwagę, że może chodzić o fikcyjne zgłoszenie w celu wyłudzenia odszkodowania z polisy. Ta druga wersja okazała się prawdziwa. Częściowo rozkręcony samochód jest teraz jednym z dowodów w tej sprawie”

– dodała Łętowska.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku