°C

Barczak: Zwołanie sesji nadzwyczajnej to był obowiązek wynikający ze statutu

screen: UM ZG
 

Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej przed zielonogórskim ratuszem radni miasta z Koalicji Obywatelskiej apelowali o zwołanie sesji Rady Miasta bez trybu nadzwyczajnego.  Zdaniem radnych KO tryb nadzwyczajny blokuje ich uchwały i interpelacje. Na ten temat rozmawiali dziś goście pierwszego po przerwie spowodowanej pandemią programu Miejskie Sprawy.

  – Sesje nadzwyczajne tym różnią się od zwyczajnych, że nie są planowane z wyprzedzeniem – uzasadniał Marcin Pabierowski, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. – Mieliśmy ważne tematy do omówienia, a przez tryb nadzwyczajny mieliśmy to utrudnione – dodał radny:

W odpowiedzi Piotr Barczak,  przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra, zwrócił uwagę na statut Rady Miasta i wynikające  z niego obowiązki:

 – My nie bierzemy udziału  w żadnych wyborach i emocje nas nie ponoszą – skomentował Filip Gryko, przewodniczący klubu radnych Zielona Razem:

Cała audycja tutaj

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku