°C

Samorządy mogą aplikować w programie „Kolej plus”

fot. Daniel Sawicki
 

Rusza program „Kolej plus 2020-2028”. Ma on za zadanie przywrócić połączenia kolejowe do małych miejscowości, objętych wykluczeniem komunikacyjnym.

Założenia programu przedstawił dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurzępa. W jego ramach samorządy będą mogły aplikować o pieniądze na przywrócenie połączeń. Możliwa też będzie budowa i odbudowa infrastruktury kolejowej:

Na realizację programu zaplanowano 6,6 mld zł do 2028 r. Kolej plus to pierwszy program zakładający współpracę rządu i samorządów terytorialnych przy budowie i modernizacji infrastruktury kolejowej. Przewiduje ponadto bezpłatne przekazywanie linii kolejowych samorządom. 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku