°C

Policja apeluje: zwracajmy uwagę na pieszych i rowerzystów

fot. M. Czechowska
 

W ostatnim czasie na naszych drogach doszło do 3 potrąceń pieszych i 8 potrąceń rowerzystów. Trzy potrącenia były bardzo poważne i zostały zakwalifikowane jako wypadki.

Ciepła aura spowodowała, że na ulicach pojawiło się więcej spacerowiczów i rowerzystów. Przełożyło się to niestety na zwiększenie zdarzeń drogowych. Podinsp. Małgorzata Stanisławska z Zespołu prasowego komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze przypomina, że bez względu na to w jaki sposób poruszamy się po ulicach, musimy zachować ostrożność:

Szczególnie niebezpiecznym miejscem dla pieszych i rowerzystów są ulice dwujezdniowe:

Mieszkańcy różnie oceniają zachowania rowerzystów na drogach:

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdami samochodowymi mają obowiązek zatrzymać się przed przejściem dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu i rowerzyście znajdującemu się na nim.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku