°C

Dziki znów grasują po mieście

Fot.: Lubuska Policja
 

W mieście znów pojawiły się dziki. Można je spotkać na terenie dzielnicy Nowe Miasto, ale również na zielonogórskich osiedlach. Myśliwi apelują: nie podchodźmy do zwierząt i ich nie dokarmiajmy.

Dziki grasują głównie w miejscach przyleśnych, ale zdaniem mieszkańców nierzadko można je spotkać w okolicach pergoli śmietnikowych, gdzie szukają pożywienia:

Musimy pamiętać, że to są dzikie zwierzęta i mogą być niebezpieczne – mówi Jacek Banaszek, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze:

Gdy zobaczymy dziki najlepiej jest zejść im z drogi. Łowczy podkreśla, że reakcje dzikich zwierząt na czynniki takie jak światło czy hałas mogą być nieprzewidywalne.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku